Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi

Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi

Çağdaş sanat sergileri ve etkinliklerine ev sahipliği yapan Beşiktaş Çağdaş, Beşiktaş Belediyesi tarafından kurulmuştur. 2.500 metrekarelik sergi alanı ve 5 metrelik tavan yüksekliği, konferans salonu ile Avrupa’daki müze formatındaki sanat galerileri arasında yer almaktadır.

Kent belediyeciliğinde devrim niteliğinde atılımlar yapan Belediyemiz ; başta çocuklarımız ve genç neslimiz olmak üzere toplumumuzun her kesimine kültür ve sanatı sevdirmeyi, onun eğitici gücünden yararlanarak yaratıcı, inisiyatif kullanan, pozitif düşünceye sahip bir yapı kazandırmayı amaç edinmiştir.

Beşiktaş Çağdaş, Türk Resmi’nin ustalarını ve yeni nesil sanatçılarını bir araya getiren konseptli sergileri, uluslararası projeleri, Türk Sanatı’nın alanında yetkin önemli isimlerine açtığı retrospektif sergileri ve ev sahipliği yaptığı önemli sergilere hazırladığı yayınları aracılığıyla Türk Plastik Sanatı’na hizmet etmektedir.

Koleksiyonlarda ve müzelerde yer alan eserlerin sergilendiği Beşiktaş Çağdaş, Çağdaş Türk Sanatı’na desteğini uluslararası düzeyde önemli projeleri ile sürdürmeye devam ediyor…

İletişim

MKM, UĞUR MUMCU CAD. NO:8, 34335 AKATLAR, BEŞİKTAŞ/İSTANBUL