Devrim Erbil 60. Yıl Sanat Sergisi

Devrim Erbil 60. Yıl Sanat Sergisi

Devrim Erbil 60. Yıl Sanat Sergisi

Sivas Katliamı’nın 27. yıl dönümünde Türkiye’nin birçok yerinde anma etkinlikleri düzenleniyor. Beltaş Beşiktaş Sanat bünyesinde bulunan Unutmamak Müzesi artık online olarak da ziyaret edilebilecek.

Usta sanatçı Devrim Erbil’in 60. sanat yılına özel olarak hazırladığı “Devrim Erbil 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler” adlı sergisi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açıldı. Mustafa Kemal Merkezi (MKM)’de Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülünü alan usta sanatçı Devrim Erbil’in bugüne kadar yapılmış en büyük sergisi olma özelliğini de taşıyan “Devrim Erbil 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler” adlı çalışması, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde sanatseverlerle buluştu. Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açılışı gerçekleşen sergiye Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve eşi Derya Akpolat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu katıldı.

Başkan Akpolat: ‘’Ne mutlu Devrim Erbil gibi bir sanatçımız var’’

Açılışta konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ‘’Belediyemizin Çağdaş Sanat Galerisi olarak bugüne dek pek çok projeye ev sahipliği yaptık. Bugün de burada eserleri insanlarda büyük coşku ve mutluluk uyandıran, ülkemizin yetiştirdiği en değerli sanatçılardan biri olan Devrim Erbil’in 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler sergisinin açılışını yapmaktan ve bu sergiye ev sahipliği yapmaktan çok büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Kültür ve sanat bizim Beşiktaş Belediyesi olarak en değer verdiğimiz konuların başında geliyor. Biz de bu değerleri daha iyi değerlendirmek için çok büyük bir çaba içerisindeyiz ve sanatı Beşiktaş’ın kılcal damarlarına yaymakta kararlıyız. Tabii bu konudaki en büyük iş ortağımız her konuda olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu… Bu sergimizde sanat tarihimizde pek çok ilke imza atan duayen sanatçımız Devrim Erbil’i halkımızla bir kez daha buluşturmuş olmanın büyük gururu ve onurunu yaşıyoruz. Her fırsatta ne mutlu Beşiktaş var diyoruz. Bugün de diyoruz ki; ne mutlu bize, Devrim Erbil gibi bir sanatçımız var‘’ dedi.

6 mozaik, sedef ve vitray, 4 batik, 11 halı, 10 özgün baskı, 5 marküteri, ve 75 resimden oluşan tüm tekniklerden örneklerin izlenebileceği 111 eserin yer aldığı Devrim Erbil’in özel sergisini burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Diğer İçerikler

Öğretmenler, Beşiktaş’ta ‘’Ben de Varım’’ sergisinde buluştu

Türkiye’nin farklı yerlerinde görev yapan öğretmenler, Beşiktaş’ta ‘’Ben de Varım’’ sergisinde buluştu. Beşiktaş Belediyesi ve Beltaş A.Ş. iş birliği ve Art Boya (PonART)'ın katkılarıyla...

ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda başladı

Beşiktaş Belediyesi, Beltaş AŞ. ve Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi bünyesindeki 27 sanatçısıyla ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda yerini aldı. Bir grafiti ve iki sokak...

Genç Sanatçıların ‘Genç Dönem’ Sergisi Açıldı

Genç sanatçılar, Beşiktaş Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen “Genç Dönem” sergisinde buluştu. Mustafa Kemal Merkezi’nde düzenlenen sergiye 185 genç sanatçı özgün çalışmalarıyla katılım gösterdi. Beşiktaş...