Unutmamak Müzesi

Unutmamak Müzesi

2 Temmuz 1993’te Sivas’taki Madımak Oteli’nde çıkartılan yangında ölen 35 aydın insanımızın anısına 20 Kasım 2013 tarihinde açılan serginin ana teması, yakın tarihimizin en trajik olaylarından biri olan Sivas Katliamı idi… 35 çağdaş sanatçının, sanatçıların kendileri tarafından bir bölümü yakılmış 35 eseri, “Unutmamak Müzesi”nde sergilenmeye devam ediyor!

20 yıl önce kaldıkları otelde yanarak ya da dumandan zehirlenerek can veren 35 aydınımız anısına açılacak sergi için Türkiye’nin önde gelen 35 sanatçısı kendi elleriyle yaptıkları eserleri kendi elleriyle yaktı. 20 Kasım 2013’ten bugüne kadar Beşiktaş Çağdaş’ta sergilenen eserler, son durağı ve kalıcı yuvası olan “Unutmamak Müzesi”ndeki yerini aldı. Müze, pazar ve pazartesileri hariç her gün 10.30 – 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Müzede Eserleri Bulunan Sanatçılar:
Adnan Çoker, Ara Güler, Devrim Erbil, Mehmet Güleryüz, Tomur Atagök, Süleyman Saim Tekcan, İpek Düben, Komet, Seyhun Topuz, Utku Varlık, Meriç Hızal, Ferit Özşen, Halil Akdeniz, Adem Genç, Koray Ariş, Mustafa Ata, Zahit Büyükişleyen, Mustafa Altıntaş, Balkan Naci İslimyeli, Hanefi Yeter, Tülin Onat, Osman Dinç, Şenol Yorozlu, Yusuf Taktak, Bünyamin Özgültekin, Nedret Sekban, Aydın Ayam, Mehmet Günyeli, Bubi, Ahmet Oran, Mithat Şen, Bedri Baykam, İrfan Okan, Mustafa Karyağdı, Seçkin Pirim.

Adem Genç

Cinsi: Tuval Üzeri Karışık Teknik

Adnan Çoker

Eserin Adı: Evren - V

Ahmet Oran

Cinsi: Tuval Üzeri Yağlı Boya

Ara Güler

Fotoğraf

Aydın Ayan

Eserin Adı: Kangal ve Güvercin

Balkan Naci İslimyeli

Eserin Adı: Tuhaflıklar Ülkesi

Bedri Baykam

Eserin Adı: İçim Parçalanıyor - 24

Bubi

Eserin Adı: Dikdörtgen Serisi

Bünyamin Özgültekin

Eserin Adı: Paralel Processe

Devrim Erbil

Eserin Adı: Umudun Renkleri, Kuşları

Ferit Özşen

Cinsi: Ahşap Üzeri Karışık Teknik

Halil Akdeniz

Eserin Adı: Kültür İmleri Serisi'nden